Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r.

Obraz - Ścięcie Świętego Jana Chrzciciela

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018.

 

 1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Władysław Łapawa.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra, które przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Cały Kościół modli się wtedy, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”. Z tej okazji o godz. 18.00 odbędą się w Katedrze Poznańskiej uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Do udziału w Nieszporach serdecznie zaproszeni są szczególnie wszyscy Profesorowie i inni Pracownicy Akademiccy miasta Poznania.

 

 1. Spotkanie dla chcących lepiej poznać nauczanie kościoła poprzez studiowanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

 

 1. W czasie jednego z ostatnich niedzielnych spotkań z wiernymi w ramach modlitwy Anioł Pański papież Franciszek wezwał cały Kościół do modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Kościół w Polsce wyrażając jedność z Ojcem Świętym Franciszkiem pragnie włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Dlatego w najbliższy piątek 23 lutego pamiętajmy o tej intencji w modlitwie i podejmijmy post.

 

 1. Młodzież z klasy 7, z gimnazjum i szkół średnich zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Kolejne spotkanie w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.

 

 1. W poniedziałek 12 marca będziemy przeżywali wizytację kanoniczną i z tej okazji przez cały dzień będziemy gościć w parafii ks. bp Damiana Bryla. Już dzisiaj zapraszam wszystkie osoby starsze i chore na Mszę św. o godz. 10.00, a po niej na spotkanie. W tym dniu będzie także bierzmowanie młodzieży z 3 klasy gimnazjum i 1 klasy szkoły średniej na wieczornej Mszy św. Spotkanie dla tej młodzieży w poniedziałek 26 lutego o godz. 16.30 w kościele. Obecność obowiązkowa. Szczegółowy plan wizytacji podam w późniejszym czasie.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy, Lizbony, Santiago de Compostela i Poroto w dniach od 16 – 20 kwietnia br. Koszt 2390 zł + 65 euro od osoby. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać przed kościołem ofiary na dzieło pomocy polskim misjonarzom i misjom „Ad gentes”.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.

 

 1. Zmarła nasza parafianka śp. Krystyna Maj. Pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu.