Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2018.

 

 1. Dzisiaj przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Caritas serdecznie zaprasza, wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w czasie Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową będą dwie Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu, tych którzy ukończyli 18 rok życia, do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, pozostałe osoby obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

 

 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  zapraszam na spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

 

 1. Młodzież z klasy 7, z gimnazjum i szkół średnich zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.

 

 1. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Władysław Łapawa.

 

 1. W zeszłą niedzielę zakończyłem odwiedziny duszpasterskie czyli „kolędę”. Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie, wszelkie rozmowy oraz złożone ofiary. Na rzecz parafii zebrałem 31560 zł. W parafii mieszkają 534 rodziny, a parafia liczy ok. 1850 osób. Kolędę przyjęły 373 rodziny czyli 70% wszystkich rodzin.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy, Lizbony, Santiago de Compostela i Poroto w dniach od 16 – 20 kwietnia br. Koszt 2390 zł + 65 euro od osoby. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.