Ogłoszenia Parafialne Niedziela św. Rodziny 31.12.2017 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2017 r.

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Wpatrzeni w przykład Jezusa, Maryi i Józefa prośmy aby nasze rodziny były szkołą miłości. Dzisiaj także ostatni dzień starego roku. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną za mijający rok o godz. 17.00. Będzie to Msza św. już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

1. Jutro w Nowy Roku Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedziele. Przypominam o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

1. W czwartek I czwartek miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych po Mszy św. Serdecznie zapraszam.

1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas Adoracji również okazja do spowiedzi św.

1. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu dzieci naszej parafii wystawią Jasełka w kościele o godz. 17.30. Po jasełkach tradycyjnie zapraszam wraz z radą osiedla na wspólne kolędowanie do sali misyjnej.

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie ulicami Poznania przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 12:00 z Placu Wolności, a scena finałowa – pokłon Trzech Króli, będzie miała miejsce na Starym Rynku. Od godz. 11:00 wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki, które będzie można zabrać do domu, by wspólnie z rodzinami, poprzez kolędowanie świętować narodzenie Jezusa. Po zakończeniu, o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze, dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta.

1. W niedzielę I niedziela miesiąca. Nie będzie spotkania formacyjnego dla Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00, ale zapraszam bardzo serdecznie wszystkich członków tej wspólnoty na spotkanie opłatkowe o godz. 15.00 do sali misyjnej. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 i katechezę parafialną po Mszy św.

1. Odwiedziny duszpasterskie:

• Wtorek 2 stycznia od godz. 16.00 ul. Radojewo od Poznania do nr 20
  • Środa 3 stycznia od godz. 16.00 ul. Kminkowa i Piołunowa od początku
  • Czwartek 4 stycznia od godz. 16.00 ul. Podbiałowa od końca i Halszki od końca
  • Poniedziałek 8.stycznia od godz. 16.00 – ul. Arnikowa 21 – 16

W związku z kolędą zmieniamy na ten czas godziny Mszy św. w niektóre dni. W czwartek będzie Msza św. o godz. 8.00, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły plan zmienionych godzin Mszy wisi w kruchcie kościoła.