Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 17.12.2017 r.

III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2017 r.

1. Roraty odprawiamy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W tym roku będą także roraty w środę i sobotę o godz. 6.00. Po tych Mszach św. zapraszam na śniadanie do sali misyjnej. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w Mszach Roratnich, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o przynoszenie lampionów.

1. Młodzież z klasy 3 gimnazjum oraz 1 klasy szkoły średniej przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

1. Harcerze ze szczepu z Moraska będą roznosić betlejemskie światło pokoju w czwartek 21 grudnia.

1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

1. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

1. Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów spoza parafii w piątek 22 grudnia od godz. 18.45 do 20.30. Serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty, oraz zachęcam do dobrego przygotowania się do spowiedzi poprzez solidny rachunek sumienia.

1. W kruchcie kościoła można nabywać Świece wigilijne Caritas w cenie 13 zł duża i 6 zł mała. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom. Można także za dobrowolną ofiarę otrzymać opłatki wigilijne.

1. W zeszłą niedzielę na pomoc kościołowi na wschodzie zebraliśmy 761,80 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Organizujemy II Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2018 roku. Tym razem będziemy bawić się w sali przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Koszt uczestnictwa to 110 zł od osoby. Chętnych zapraszam do zapisywania się po Mszy w zakrystii.

1. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy, Lizbony, Santiago de Compostela i Poroto w dniach od 16 – 20 kwietnia przyszłego roku. Koszt 2390 zł + 65 euro od osoby. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

1. Tegoroczną kolędę rozpocznę 28 grudnia od Parafian mieszkających w Radojewie. Szczegółowy plan kolędy podam w przyszłą niedzielę.

1. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”.