Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

II NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2017 r.

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

1. Roraty odprawiamy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W tym roku będą także roraty w środę i sobotę o godz. 6.00. Po tych Mszach św. zapraszam na śniadanie do sali misyjnej. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w Mszach Roratnich, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o przynoszenie lampionów.

1. Młodzież z klasy 7 oraz 2 gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

1. Spotkanie dla osób chcących lepiej poznać nauczanie Kościoła poprzez studiowanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne w piątek o godz. 18.00, proszę przyjść z dziećmi, po nauce będą mierzone alby.

1. Kolejna próba Jasełek w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.

1. W kruchcie kościoła można nabywać Świece wigilijne Caritas w cenie 13 zł duża i 6 zł mała. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom. Można także za dobrowolną ofiarę otrzymać opłatki wigilijne.

1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2909,40 zł, a na konto parafii wpłynęło 350 zł.

1. Organizujemy II Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2018 roku. Tym razem będziemy bawić się w sali przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Koszt uczestnictwa to 110 zł od osoby. Chętnych zapraszam do zapisywania się po Mszy w zakrystii.

1. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy, Lizbony, Santiago de Compostela i Poroto w dniach od 16 – 20 kwietnia przyszłego roku. Koszt 2390 zł + 65 euro od osoby. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

1. Caritas naszej Archidiecezji organizuje po raz kolejny wigilię dla osób samotnych i potrzebujących. Można włączyć się przygotowanie tego wydarzenia poprzez upieczenia placka. Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się po Mszy w zakrystii.

1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”.