Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 3.12.2017 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2017 r.

 

 1. Dzisiaj w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

 

 1. Dziś także I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy św. o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Roraty będziemy odprawiali w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W tym roku będą także roraty w środę i sobotę o godz. 6.00. Po tych Mszach św. zapraszam na śniadanie do sali misyjnej. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w Mszach Roratnich, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o przynoszenie lampionów.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała zostanie odprawiona we wtorek o godz. 19.00 w naszym kościele. Mszy św. i modlitwie będzie przewodniczył ks. Adam Sczaniecki diecezjalny duszpasterz Odnowy w Duchu św. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Młodzież z klasy siódmej, z gimnazjum i szkół średnich zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 

 1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszam do wspólnego przygotowania tegorocznych Jasełek. Kolejne spotkanie w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.  

 

 1. W kruchcie kościoła można nabywać Świece wigilijne Caritas w cenie 15 zł duża i 6 zł mała. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom. Można także za dobrowolną ofiarę otrzymać opłatki wigilijne.

 

 1. Bardzo dziękuję panu Józefowi wraz z pracownikami za wycięcie suchych drzew na cmentarzu.

 

 1. Przez ostatnie trzy tygodnie na konto parafii wpłynęło 900 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na ten cel.

 

 1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych  i młodzież na adwentowe rekolekcje w milczeniu, które poprowadzi ks. Tomasz Siuda, u naszych Sióstr od 15 do 17 grudnia. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”.