Ogłoszenia parafialne II niedziela po Bożym Narodzeniu 04.01.2015


 1. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie opłatkowe dzisiaj o godz. 15.00 do sali misyjnej u naszych Sióstr.
 1. We wtorek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę o 9.00 i 11.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy do oznaczenia naszych drzwi. Składka w tym dniu przeznaczona jest na fundusz misyjny, polecam ją ofiarności Parafian.
 1. Jasełka przygotowane przez dzieci naszej parafii zostaną wystawione we wtorek 6 stycznia o godz. 16.00 w kościele. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Po jasełkach będzie okazja do wspólnego śpiewu kolęd.
 1. We wtorek 6 stycznia 2015 roku po raz piąty ulicami poznańskiego Starego Miasta przejdzie Orszak Trzech Króli! Fundacja „Więcej Poznania” Zaprasza rodziny z dziećmi, młodzież, studentów, seniorów, singli i pary i wszystkich innych do wspólnego świętowania i kolędowania. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem razem podążymy do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, rzymskich legionistów oraz Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus. Rozpoczęcie orszaku o godz. 12.00 na Placu Wolności, wcześniej będą rozdawane korony, które otrzyma pierwsze 10 tys. osób. Zakończenie Mszą św. w poznańskiej Farze ok. 13.45. Szczegółowe informacje w gablocie oraz na stronie poznański.orszak.org
 1. W sobotę 10 stycznia podczas Mszy św. śpiewać będzie chór Soli Deo z Suchego Lasu. Po Mszy św. będzie krótki koncert kolęd. Bardzo serdecznie zapraszam.
 1. Odwiedziny duszpasterskie:
  • poniedziałek 5 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko 25 (od początku)
  • środa 7 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko 26 (od początku)
  • czwartek 8 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko 28 (od początku)
  • piątek 9 stycznia od godz. 16.00 ul. Nad Różanym Potokiem 2 – 49 (bez numerów 24, 26 i 28)
  • Sobota 10 stycznia od godz. 14.00 ul. Nad Różanym Potokiem 24 (od początku)
  • Niedziela 11 stycznia od godz. 14.00 ul. Nad Różanym Potokiem 26 (od początku)
  • Poniedziałek 12 stycznia od godz. 16.00 ul. Nad Różanym Potokiem 28 (od początku)

Każdego dnia poza środą i niedzielą od 17.45 – 18.45 będzie przerwa w kolędzie; w tym czasie będzie Msza św.

 1. Cały plan kolędy na ten rok umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, którą dzisiaj uruchomiliśmy parafiamorasko.pl na facebook’u www.facebook.com/parafiamorasko oraz w gablocie w kruchcie kościoła.