Ogłoszenia Parafialne 27 Niedziela Zwykła 8.10.2017 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2017.

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundację wspierająca zdolną ale biedną młodzież. Jest to swoisty żywy pomnik św. Jana Pawła II.

1. Dzisiaj zbieramy także podpisy popierające obywatelski projekt ustawy w pełni chroniącej ludzkie życie od poczęcia. W myśl projektu ochroną mają być objęte także dzieci z wykrytymi wadami genetycznymi, chorobami lub innymi niepełnosprawnościami. Ustawa ma wprowadzić zakaz aborcji eugenicznej.

1. Różaniec odmawiamy codziennie po Mszy św. W środę o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie różaniec codziennie o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.

1. W tym tygodniu biuro parafialne wyjątkowo nie będzie czynne w poniedziałek ale we wtorek po Mszy św. do godz. 19.00.

1. Katecheza uzupełniająca dla osób dorosłych, które nie ukończyły katechizacji lub nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 20.00 w sali misyjnej.

1. Młodzież z 7 klasy i 2 klasy gimnazjum zapraszam na Mszę św., różaniec i krótkie spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

1. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00 w sali misyjnej.

1. W czwartek będziemy obchodzili kolejną rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej. Z tej racji Ksiądz Arcybiskup zaprasza na uroczyste Nieszpory do Katedry Poznańskiej o godz. 18.00.

1. Młodzież z klasy 7, gimnazjum, szkół średnich i studentów bardzo serdecznie zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00. Podczas spotkania będziemy oglądać zdjęcia ze spływu kajakowego.

1. W sobotę, po raz kolejny będzie sprzątany nasz stary cmentarz na poligonie w godz. 9.00 – 14.00. Zachęcam do włączenia się w tę akcję. Przepustki na wjazd samochodem na poligon można odebrać w zakrystii.

1. Siostry Misjonarki zapraszają dziewczęta do wzięcia udziału w skupieniu Lectio divina w najbliższą sobotę i niedzielę. Więcej informacji w zakrystii.

1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2639,40 zł. a na konto parafialne przez ostatnie dwa tygodnie wpłynęło 820 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryka z naszego Seminarium, który będzie się z nami modlić o powołania i za powołanych, a po Mszach św. będzie zbierać ofiary na rzecz Seminarium.

1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.