Ogłoszenia Parafialne 26 Niedziela Zwykła 1.10.2017 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2017.

 

 1. Dziś w naszej parafii w sposób szczególny modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin z racji peregrynacji Obrazu św. Józefa. Po Mszach św. czuwanie indywidulane przy obrazie. O godz. 16.30 odtworzymy akatyst ku czci św. Józefa. O godz. 17.00 nabożeństwo pożegnania obrazu wraz z zawierzeniem Parafii opiece św. Józefa.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie po Mszy św. W środę o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie różaniec codziennie o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.

 

 1. Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej i 2 klasy gimnazjum, która pragnie przystąpić do bierzmowania za dwa lata zapraszam do zapisywania się podczas spotkań indywidualnych w poniedziałek od 16.30 do 17.30 i we wtorek po Mszy św. do godz. 20.00 w biurze parafialnym.

 

 1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną poprzez studiowanie Katechizmu Kościoła Katolickiego zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w sali misyjnej.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych o godz. 17.30. W tym tygodniu także pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.  Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

 

 1. W sobotę obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Powstała inicjatywa „Różaniec do granic”, która polega na otoczeniu modlitwą Polski, poprzez domawianie w tym dniu różańca w parafiach wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Więcej szczegółów na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła. W kościele Ojców Jezuitów na ul. Szewskiej w ramach tej inicjatywy w najbliższą sobotę modlitwa Różańcowa i Msza św. od godz. 11.00 do 14.00

 

 1. Osoby dorosłe, które ukończyły już edukację szkolną, a nie przystąpiły jeszcze do bierzmowania lub nie ukończyły katechizacji zapraszam na katechezę uzupełniającą, która rozpocznie się we wtorek 10 października. Więcej informacji i zapisy po Mszy św. w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie można podpisać się pod obywatelskim projektem ustawy w pełni chroniącej ludzkie życie od poczęcia. W myśl projektu ochroną mają być objęte także dzieci z wykrytymi wadami genetycznymi, chorobami lub innymi niepełnosprawnościami. Ustawa ma wprowadzić zakaz aborcji eugenicznej. Aby podpis był ważny trzeba podać m.in. numer PESEL dlatego proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przed kościołem zbierać ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera najuboższą, zdolną młodzież. Jest to swoisty żywy pomnik św. Jana Pawła II.

 

 1. Dzieło Biblijne zaprasza do udziału w kursach formacji biblijnej. Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe w książeczkach wyłożonych w kruchcie kościoła.

 

 1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.