Ogłoszenia Parafialne 23 Niedziela Zwykła 10.09.2017 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XxIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017.

 

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Serdecznie zapraszam na krąg biblijny w czasie którego czytamy i wyjaśniamy Pismo św. we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej

 

 1. Uroczysta Msza św. dla chorych, osób starszych, niepełnosprawnych, osób wspomagających chorych – ich rodzin, pracowników hospicjów i szpitali, zostanie odprawiona w czwartek
  14 września br. o godz. 18.00 w Katedrze.

 

 1. Młodzież z 3 klasy gimnazjum i 1 klasy liceum przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

 

 1. Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych na Świętą Górę w Gostyniu odbędzie się tradycyjnie we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w piątek 15 września. Więcej informacji w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, oraz kwartalne Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przed kościołem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się 60 Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny, który rozpocznie się Mszą św. w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła o godz. 12.30, po której wyruszy ulicami Starego Miasta z modlitwą Różańcową.

 

 1. W zeszłą niedzielę na potrzeby parafii podczas Mszy św. zebraliśmy 2603,30 zł, a na remont instalacji elektrycznej na konto parafii w ubiegłym tygodniu wpłynęło 5400 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego. W sposób szczególny dziękuję Państwu Urszuli i Januszowi, pani Sylwii, którzy czuwali na całością i zachęcali parafian do pomocy. Dziękuję pani Urszuli, która zasponsorowała występ zespołu muzycznego. Dziękuję Marcie i Marcie, które przygotowały konkursy dla dzieci i dorosłych, panu Maciejowi za zorganizowanie i czuwanie nad nagłośnieniem, panu Kuberze za podstawienie i wywiezienie kubłów na śmieci. Dziękuje wszystkim, którzy wspomogli loterię fantową. Całość dochodu z festynu jest przeznaczona na sfinansowanie remontu instalacji elektrycznej. Dochód z festynu to 11932,30 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”, za wspólnie spędzony niedzielny czas, za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła.

 

 1. Bardzo dziękuję pani Ewie, pani Patrycji, Pani Justynie, siostrze Annie, klerykowi Tomkowi, Marcie, Monice, Basi, Lidce, Maciejowi i Michałowi, którzy przez 7 godzin w sobotę sprzątali kościół, abyśmy mogli w nim sprawować niedzielne Eucharystie.

 

 1. Dziękuję panu Wiesławowi, który dał dodatkowy gruz na umocnienie gruntu przy cmentarzu i panu Łukaszowi, który ten gruz przewiózł.

 

 1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.