Ogłoszenia Parafialne 23 Niedziela Zwykła 10.09.2017 r.

XxIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017.

1. Serdecznie zapraszam na krąg biblijny w czasie którego czytamy i wyjaśniamy Pismo św. we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej

1. Uroczysta Msza św. dla chorych, osób starszych, niepełnosprawnych, osób wspomagających chorych – ich rodzin, pracowników hospicjów i szpitali, zostanie odprawiona w czwartek
    14 września br. o godz. 18.00 w Katedrze.

1. Młodzież z 3 klasy gimnazjum i 1 klasy liceum przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

1. Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych na Świętą Górę w Gostyniu odbędzie się tradycyjnie we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w piątek 15 września. Więcej informacji w zakrystii.

1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, oraz kwartalne Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przed kościołem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się 60 Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny, który rozpocznie się Mszą św. w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła o godz. 12.30, po której wyruszy ulicami Starego Miasta z modlitwą Różańcową.

1. W zeszłą niedzielę na potrzeby parafii podczas Mszy św. zebraliśmy 2603,30 zł, a na remont instalacji elektrycznej na konto parafii w ubiegłym tygodniu wpłynęło 5400 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego. W sposób szczególny dziękuję Państwu Urszuli i Januszowi, pani Sylwii, którzy czuwali na całością i zachęcali parafian do pomocy. Dziękuję pani Urszuli, która zasponsorowała występ zespołu muzycznego. Dziękuję Marcie i Marcie, które przygotowały konkursy dla dzieci i dorosłych, panu Maciejowi za zorganizowanie i czuwanie nad nagłośnieniem, panu Kuberze za podstawienie i wywiezienie kubłów na śmieci. Dziękuje wszystkim, którzy wspomogli loterię fantową. Całość dochodu z festynu jest przeznaczona na sfinansowanie remontu instalacji elektrycznej. Dochód z festynu to 11932,30 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”, za wspólnie spędzony niedzielny czas, za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła.

1. Bardzo dziękuję pani Ewie, pani Patrycji, Pani Justynie, siostrze Annie, klerykowi Tomkowi, Marcie, Monice, Basi, Lidce, Maciejowi i Michałowi, którzy przez 7 godzin w sobotę sprzątali kościół, abyśmy mogli w nim sprawować niedzielne Eucharystie.

1. Dziękuję panu Wiesławowi, który dał dodatkowy gruz na umocnienie gruntu przy cmentarzu i panu Łukaszowi, który ten gruz przewiózł.

1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.