Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła 27.08.2017 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2017.

 

 

  1. We wtorek 29 sierpnia przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela czyli nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Władysław Łapawa, o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszam, do wspólnego liturgicznego świętowania. Proszę o przygotowanie procesji wokół kościoła, sztandarów, feretronów, baldachimu, oraz proszę dziewczynki do sypania kwiatków.

 

  1. W piątek 1 września tradycyjnie, w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 17.00 przy pomniku Ofiar Faszyzmu w Łagiewnikach na poligonie zostanie doprawiona Msza św. za ofiary II wojny oraz będzie odczytany apel poległych przy wojskowej asyście honorowej. Wjazd na poligon bez przepustek. Serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach.

 

  1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św. Uprzejmie proszę rodziców, by zachęcili dzieci, aby rozpoczęły nowy rok szkolny z Panem Jezusem i skorzystały z pierwszopiątkowej spowiedzi.

 

  1. Chorych z Komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 9.00.

 

  1. II Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 września w godzinach od 12.00 do 17.00. W czasie festynu będzie można zjeść posiłek, będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w tym zawody sportowe, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, koncert zespołu muzycznego, oraz możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji fizjoterapeuty. Będzie także loteria, w której każdy los wygrywa, a szczęśliwcy wygrają atrakcyjne nagrody główne. Cały dochód z festynu przeznaczony będzie na remont instalacji elektrycznej i malowanie wnętrza kościoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, a po Mszy na spotkanie formacyjne.

 

  1. Po przeprowadzeniu przez inżyniera przeglądu konstrukcyjno-budowlanego, oraz po dokonanej przez dwóch inżynierów ekspertyzie technicznej budynku nieużywanego od dziesięcioleci dawnego kościoła pomocniczego naszej parafii przy ul. Jaśkowiaka, które wykazały stan katastrofalny zagrażający życiu ludzkiemu i mieniu, musieliśmy przeprowadzić rozbiórkę tego obiektu.

 

  1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.